General Guidelines - Lithuania

Bendrosios gairės mokytojui

Suaugusiųjų su negalia mokymas – žingsnis po žingsnio:

 

1.     Jei norite įtraukti į savo kursą žmonės turinčius negalią:

Prieš skelbdami informaciją apie savo organizuojamą mokymų kursą – pasitikrinkite ar jis prieinamas žmonėms su negalia. Susisiekite su negalios organizacijomis/asociacijomis jeigu jums reikia papildomos pagalbos ar patarimo.

 

2.     Jei nusprendėte paskelbti, jog jūsų kursas prieinamas visiems:

Būkite labai konkretus kalbėdami apie tai koks Jūsų organizuojamo kurso turinys ir tikslas bei kokios Jūsų tikslinės grupės.

 

3.     Ką turėtumėte padaryti, jeigu žinote jog žmogus su negalia jau užsiregistravo į Jūsų organizuojamą, mokymų kursą:

Surinkite visa susijusią informaciją apie mokymų dalyvį su negalia, tokia kaip: bendravimo įgūdžiai, judumo galimybės ir ankstesnė jo/jos mokymosi patirtis. Turėdami šią informaciją galėsite atitinkamai pritaikyti savo kursą. Turėtumėte atsižvelgti į medžiagos pritaikymo poreikį, pertraukėlių dažnumą ir ilgumą bei papildomos pagalbos poreikį. Supažindinkite su galimybėmis mokinį su negalia ir jeigu yra poreikis kitus mokymosi kurso dalyvius.

 

4.      Kurso metu:

Pirmojo susitikimo metu: prisiminkite, kad kurso dalyviai turintys negalia  - visų pirma tokie patys kaip ir visi kiti kurso dalyviai. Draugiškas priėmimas bei dėmesys bet kuriam kurso dalyviui yra labai svarbus. Tai padaryti bus daug paprasčiau jeigu Jūs iš anksto pasiruošėte ir atitinkamai pritaikėte savo kursą skirtingiems poreikiams. Prieš kiekvieną susitikimą apgalvokite kokius galimus pakitimus reiktų padaryti.

 

5.     Kurso užbaigimas:

Po kurso pabaigos įvertinkite ar pasiekiate visus iš anksto užsibrėžtus tikslus.

Paprašykite visų kurso dalyvių  įvertinti jūsų organizuojamą kursą

dof